Materace szpitalne

Materace szpitalne

Materace szpitalne są przeznaczone do łóżek rehabilitacyjnych, ortopedycznych i szpitalnych. Istnieje możliwość wyboru rodzaju materaca: materace szpitalne paroprzepuszczalne, bawełniane, podgumowane, przeciwodleżynowe. Dodatkowo jest możliwość wyprodukowania różnych wymiarów materacy szpitalnych, pod względem szerokości, grubości lub pokrowca na materac szpitalny.

Materac szpitalny
Materac szpitalny

Materace wykonane są z pianki poliuretanowej, która znajduje się w pokrowcu zapinanym na zamek błyskawiczny. Pokrowiec może być wykonany z: tkaniny bawełnianej, tkaniny podgumowanej, tkaniny paroprzepuszczalnej.

Materace szpitalne, materace na łóżka

Różne rodzaje materacy piankowych na łóżka szpitalne. Materac szpitalny dobiera się w zależności od szerokości i długości łóżka szpitalnego.  Standardowy wymiar materaca szpitalnego to 90cm x 200cm, natomiast grubość to 10 lub 12 cm. Im materac wyższy, tym bardziej komfortowy dla osoby leżącej. Jednak należy brać także pod uwagę wysokość poręczy łóżka oraz ewentualne zastosowanie w późniejszym okresie materaca przeciwodleżynowego pompowanego, zmiennociśnieniowego.

Pokrowiec na materac szpitalny jest zapinany na zamek błyskawiczny, co umożliwia jego ściągnięcie w celu prania, czyszczenia czy dezynfekcji. Pokrowiec materaca może być wykonany z bawełny, z tkaniny podgumowanej lub tkaniny paroprzepuszczalnej. Materac szpitalny paroprzepuszczalny jest najczęściej sprzedawanym materacem do wyposażenia sal szpitalnych, dps lub hospicjum. Materac ten nie przepuszcza płynów, natomiast przepuszcza powietrze. Swobodny przepływ powietrza zapobiega powstawaniu odleżyn u pacjentów długo leżących.

Przy zakupie materacy ustalana jest wielkość, grubość oraz zastosowana powłoka materaca. Na podstawie tych danych ustalana jest cena materaca, która także zależy od ilości zakupionych sztuk.

Zapraszamy do kontaktu i pytań odnośnie materacy na łóżka szpitalne.

 

materace szpitalne, materace, szpitalne, materac na łóżko, materace na łóżka szpitalne, materac na łóżko, materac łóżkowy, materac paroprzepuszczalny,