Tablice do ćwiczeń

Tablice do ćwiczeń manualnych dłoni

Tablice do ćwiczeń manualnych dłoni mają zastosowanie w procesie rehabilitacji, pomagają przywrócić pełną sprawność dłoni. Tablice do ćwiczeń dłoni dostępne są w dwóch wariantach: tablica do ćwiczeń dłoni bez oporu i tablica do ćwiczeń dłoni z oporem, znane również jako stoły do terapii zajęciowej. Tablice są wykorzystywane w salach i gabinetach prowadzących rehabilitację. Zapraszamy do kontaktu w przypadku pytań.

Tablica do ćwiczeń manualnych dłoni bez oporu
Tablica do ćwiczeń manualnych dłoni bez oporu

Tablica do ćwiczeń manualnych dłoni bez oporu Stół do terapii zajęciowej Tablica do ćwiczeń manualnych dłoni bez oporu wyposażona jest:

Tablica do ćwiczeń manualnych dłoni z oporem
Tablica do ćwiczeń manualnych dłoni z oporem

Tablica do ćwiczeń manualnych dłoni z oporem Stół do terapii zajęciowej

Tablice do ćwiczeń dłoni

Tablice do ćwiczeń dłoni lub ćwiczeń ręki są częstym wyposażeniem gabinetów rehabilitacyjnych, sal do ćwiczeń kinezyterapii oraz ośrodków zajmujących się przywróceniem sprawności manualnej dłoni. Szczególnie tablice do ćwiczeń ręki, inaczej stoły do ćwiczeń ręki, są wskazane po udarach, niedowładach oraz przykurczach w okolicach ręki. Tablice umożliwiają wykonanie ćwiczeń czynnych z oporem. Tablice do terapii zajęciowej z oporem mają zastosowane większe obciążenia, zmuszają do większego wysiłku, istnieje możliwość regulacji oporu, poprzez stosowanie coraz większych ciężarków z oporem.

Przy tablicy do ćwiczeń manualnych wykonywane są ćwiczenia w pozycji siedzącej, stół tablicy wyposażony jest w różnego rodzaju przyrządy, wymagające wykonywania ruchów manipulacyjnych dłonią. Zadania są tak dobrane by angażować różne grupy mięśni i różne części dłoni.

Wykonywanie ćwiczeń zależy od kondycji, sprawności, zdolności manualnych osoby ćwiczącej oraz poleceń prowadzącego ćwiczenia.

Zapraszamy do kontaktu w przypadku pytań.

tablica do ćwiczeń dłoni, tablica do ćwiczeń manualnych dłoni bez oporu, tablice do ćwiczeń dłoni, tablice do ćwiczeń ręki, tablice do ćwiczeń manualnych, stoły do terapii zajęciowej, tablice z oporem, stoły do ćwiczeń dłoni,